Algemene voorwaarden (Geldig vanaf 01/01/2026)
Klik hier om de algemene voorwaarden te downloaden (PDF formaat).
Artikel 1 - Toepassingsgebied
1.1. Deze Algemene Voorwaarden (“AV”) definiëren de voorwaarden waaronder A&M haar Diensten uitvoert en/of haar Producten levert, die door de Klant zijn besteld via een Offerte, Overeenkomst, het NextGen Portal, per e-mail of ter plaatse op de zetel van A&M.
1.2. Door het aanmaken van een klantenprofiel, het betalen van een aanbetaling en/of de volledige factuur, en/of het plaatsen van een Bestelling in persoon, via het NextGen Portal of via e-mail, erkent de Klant vooraf kennis te hebben genomen van de AV en de toepassing ervan te hebben aanvaard.
De AV kunnen ook op elk moment geraadpleegd worden op de website van A&M en gedownload worden op een duurzame drager, d.w.z. in PDF-formaat. De actuele versie van de AV is beschikbaar via https://www.anm.be/.
1.3. Tenzij uitdrukkelijk schriftelijk anders overeengekomen en aanvaard door A&M, zijn de AV exclusief van toepassing op alle Offerten, Bestellingen, Orderbevestigingen en Overeenkomsten, met uitsluiting van de algemene en/of de bijzondere voorwaarden van de Klant.
1.4. A&M behoudt zich het recht voor haar AV te allen tijde te wijzigen door kennisgeving aan de Klant. Kennisgeving (van wijzigingen) van de AV kan gebeuren door middel van een melding met hyperlink naar de algemene voorwaarden op het NextGen Portal of via mailing bij of het uitsturen van een Offerte, Orderbevestiging, Overeenkomst of factuur. De AV die van kracht zijn op het moment van de Bestelling blijven van toepassing op deze Bestelling en op de daaraan gelieerde Overeenkomst. De nieuwe versie van deze AV zal van toepassing zijn op toekomstige Bestellingen en Overeenkomsten. De toepassing van de nieuwe AV kan in geen geval geweigerd worden op voorwaarde dat de wijzigingen in de AV:
(i) uitsluitend in het voordeel van de Klant zijn;
(ii) louter administratief van aard zijn en geen negatieve impact hebben op de Klant;
(iii) rechtstreeks worden opgelegd door of krachtens een wetgeving; of
(iv) het gevolg zijn van een prijsaanpassing overeenkomstig artikel 8.4;
(v) het gevolg zijn van een prijsherziening overeenkomstig artikel 8.7.
Wijzigingen in de AV treden in werking één (1) maand na de kennisgeving ervan.
1.5. In geval van tegenstrijdigheid tussen de inhoud van deze AV en de Orderbevestiging of de bijzondere voorwaarden van de Overeenkomst tussen de Klant en A&M hebben de Orderbevestiging of de bijzondere voorwaarden tussen de Klant en A&M voorrang. In geval van tegenstrijdigheid tussen de inhoud van de Orderbevestiging en de bijzondere voorwaarden van de Overeenkomst tussen de Klant en A&M heeft de Orderbevestiging voorrang.
1.6. De Producten en de Diensten aangeboden door
A&M zijn uitsluitend bestemd voor ondernemingen in de zin van artikel I.1, 1° van het Wetboek van Economisch Recht. A&M biedt haar Producten of Diensten niet aan consumenten voor privédoeleinden aan, behalve in uitzonderlijke gevallen die uitdrukkelijk door A&M zijn toegestaan.
1.7. Indien een Overeenkomst schriftelijk tot stand komt, komt deze tot stand op de datum van de (digitale) schriftelijke verzending van de Orderbevestiging of door ondertekening van de Overeenkomst door A&M.
Artikel 2 – Definities
A&M: A&M NV met zetel te 2800 Mechelen, Raghenoplein 17, ingeschreven in het rechtspersonenregister te Antwerpen, afdeling Mechelen, onder het nummer 0435271563 en met btw-nummer BE0435271563; e-mail: info@anm.be; telefoon: +32 15 45 10 10
AV: de algemene voorwaarden van A&M.
Bestelling: de bestelling geplaatst door een Klant. Om bindend te zijn voor A&M, moet een Bestelling bevestigd worden door A&M.
Car Services: de Producten en de Diensten die A&M aanbiedt die voertuigen beveiligen of beter uitrusten aan de hand van parkeersystemen, alarmen, trekhaken, GPS en multimedia-systemen, ...
Device Services: IT-hardware en/of smartphones die A&M aanbiedt door middel van een door de Klant gekozen formule zoals Choose Your Own Device, Corporate Owned Device, Bring Your Own Device of een Company Webshop.
Diensten: de diensten die door A&M worden aangeboden en geleverd in het kader van de Overeenkomst.
Digital Workspace Services: de Diensten en digitale tools en technologieën die A&M haar Klanten aanbiedt om een digitale werkomgeving te creëren, beheren en optimaliseren.
Gebruiker: de aangestelde en/of de werknemer van de Klant die een gebruikersaccount aanmaakt op het NextGen Portal.
Klant: de contractant van A&M, de ontvanger van de Diensten of de Producten.
Managed Services: de Diensten die A&M aanbiedt in het kader van datarapportage en datamanagement.
NextGen Portal: het online portaal van A&M waar A&M o.a. haar Producten aanbiedt, de Klant de Producten op haar beurt kan bestellen, waar de Klant haar SIM-vloot kan beheren en de Klant servicetickets kan aanmaken.
Offerte: het door A&M uitgebrachte voorstel waarin haar Diensten en/of haar Producten worden beschreven.
Orderbevestiging: een bevestiging van een Bestelling door A&M.
Overeenkomst: een overeenkomst gesloten tussen A&M en de Klant met betrekking tot de Bestelling van de Diensten of de Producten.
Partij(en): de Klant en/of A&M.
Product(en): (hardware)producten, licenties en/of pakketten, alsook producten die bijkomend geleverd worden in het kader van de Diensten die A&M voor de Klant levert.
Proximus Services: de Diensten en de Producten die A&M aanbiedt in het kader van haar samenwerking met Proximus.
SPOC: de gemachtigde vertegenwoordiger van de Klant op het NextGen Portal van A&M.
SSO of Single Sign On: een authenticatiemethode waarmee een Klant met één enkele set inloggegevens toegang krijgt tot meerdere, onderling verbonden toepassingen of diensten, zonder zich voor elke afzonderlijke toepassing opnieuw te hoeven aanmelden.
Website: de website van A&M: https://www.anm.be/
Werkplaats: de werkplaats van A&M gelegen te 2800 Mechelen, Motstraat 72 bus 10 waar het Repair Center van A&M is gevestigd en de herstellingen aan de Producten geleverd door A&M en de Car Services door A&M worden uitgevoerd.
Artikel 3 – NextGen Portal
3.1 In het kader van de Proximus Services, de Managed Services, de Device Services, een catefetariaplan en de Digital Workspace Services, moet de Klant – werkgever om Bestellingen te kunnen plaatsen op het NextGen Portal, een SPOC aanstellen. De Klant moet een SPOC aanwijzen als zijn vertegenwoordiger, bevoegd om de Klant rechtsgeldig te binden. De SPOC kan toegang verlenen aan Gebruikers binnen het account van de Klant op het NextGen Portal.
3.2 De Klant en in voorkomend geval de Gebruiker dienen het registratieproces te voltooien om toegang te krijgen tot het NextGen Portal. Tijdens de registratie dient de Klant inloggegevens te bepalen via SSO of krijgt de Klant en/of Gebruiker een login van A&M waarbij de Klant en in voorkomend geval de Gebruiker een wachtwoord naar keuze bepaalt. Alle informatie, die op het elektronische registratieformulier wordt gevraagd, waaronder bedrijfs-, adres-, contact-, en betalingsgegevens en de SPOC, moet correct en volledig worden verstrekt. Tijdens de registratie mag de Klant of de Gebruiker zich niet voordoen als een andere persoon of entiteit, noch een naam of bedrijfsnaam gebruiken zonder de vereiste machtiging.
3.3 Indien de registratie- of profielgegevens gedurende de looptijd van een Overeenkomst wijzigen, is de Klant of de Gebruiker verplicht dit onmiddellijk te corrigeren. Indien foutieve of onvolledige gegevens leiden tot kosten (bijvoorbeeld foutieve boekingen als gevolg van foutieve accountgegevens), dient de Klant deze kosten te vergoeden.
3.4 De registratie, het gebruikersaccount, het SPOC- account en de bijbehorende inloggegevens zijn niet overdraagbaar. A&M aanvaardt geen verantwoordelijkheid voor de volledigheid en correctheid van de registratie- en profielgegevens. A&M behoudt zich het recht voor de identiteit van de
Klant en de bij registratie verstrekte gegevens te verifiëren. De Klant machtigt A&M om preventief alle registratie- en profielgegevens te gebruiken om de volledigheid en de correctheid van deze gegevens van de Klant (inclusief eventuele updates) te kunnen verifiëren.
3.5 De Klant en de Gebruiker zullen hun gebruikersnaam en wachtwoord veilig en vertrouwelijk bewaren en ervoor zorgen dat deze niet aan derden worden meegedeeld.
3.6 De Klant is als enige verantwoordelijk en aansprakelijk voor de aanstelling van een SPOC die voor de Klant de aanvragen (van de Gebruikers) tot aankoop van de Producten of de Diensten mag goedkeuren en in ontvangst nemen. In het kader van de Proximus Services, de Managed Services, de Device Services, een catefetariaplan en de Digital Workspace Services zullen door A&M geen andere aanvragen dan de goedgekeurde aanvragen door de SPOC in aanmerking worden genomen.
3.7. De Klant aanvaardt dat haar Gebruikers natuurlijke personen dienen te zijn die gedurende de hele looptijd van de Overeenkomst met de Klant zijn verbonden door een arbeidsovereenkomst van bepaalde of onbepaalde duur. Indien niet langer aan deze voorwaarde is voldaan, dient de Klant A&M hiervan op de hoogte te brengen zodat A&M de toegang tot NextGen Portal voor de desbetreffende Gebruiker kan deactiveren.
3.8. De Klant is als enige verantwoordelijk en aansprakelijk voor elk (al dan niet geautoriseerd) gebruik van zijn account, gebruikersnaam en wachtwoord. A&M mag erop vertrouwen dat alle communicatie die zij ontvangt van het account van de Klant namens de Klant wordt gedaan. De Klant stelt A&M zo spoedig mogelijk op de hoogte wanneer hij vermoedt dat onbevoegden zich toegang hebben verschaft tot het account van de Klant of van enig ander ongeautoriseerd gebruik. De Klant is volledig verantwoordelijk voor alle schade en kosten die voortvloeien uit het gebruik van zijn account, behalve wanneer het ongeautoriseerd gebruik van het account van de Klant is veroorzaakt door een opzettelijke fout van A&M.
3.9. De Klant dient erop toe te zien dat zijn Gebruikers aan alle in de Overeenkomst vermelde verplichtingen voldoen. De Klant is aansprakelijk voor de eventuele inbreuken die de Gebruikers op deze AV maken.
3.10. De Diensten kunnen advies en aanbevelingen omvatten maar alle beslissingen betreffende de implementatie ervan vallen onder verantwoordelijkheid van en worden genomen door de Klant.
3.11. De Klant aanvaardt en zal erop toezien dat hij van al zijn Gebruikers alle toestemmingen heeft verkregen of zal verkrijgen die krachtens de toepasselijke wetgeving inzake gegevensbescherming vereist zijn om toe te laten dat de informatie door A&M en/of haar onderaannemers wordt verwerkt met het oog op de uitvoering van de Diensten en de levering van de Producten. De Klant dient A&M te vrijwaren tegen alle hiermee verband houdende vorderingen van de Gebruikers.
Artikel 4 - Tijdelijke blokkering van het account
4.1. In geval de Klant zijn Overeenkomst met A&M schendt, kan A&M, naar eigen goeddunken, de toegang van de Klant en de Gebruikers tot het NextGen Portal, geheel of gedeeltelijk, blokkeren.
4.2. In geval van een tijdelijke blokkering worden de toegangsrechten weer geactiveerd zodra de termijn van opschorting is verstreken of de reden van blokkering is verdwenen. De Klant wordt per e-mail op de hoogte gebracht van de blokkering of de reactivering van zijn toegangsrechten.
Artikel 5 - Aankoop van Producten via de NextGen Portal
Met de activering van het gebruikersaccount door A&M verkrijgt de Klant het recht om de Producten en de Diensten die door A&M worden aangeboden via het NextGen Portal aan te vragen dewelke ter goedkeuring aan de SPOC van de Klant zullen worden voorgelegd.
Artikel 6 – Offerte en Overeenkomst
6.1. Offerten zijn te goeder trouw, doch slechts bij benadering opgesteld en dienen slechts ter inlichting. Offerten vervallen één (1) maand na de offertedatum, tenzij anders schriftelijk overeengekomen.
6.2. Wijzigingen aan de oorspronkelijke Offerte door de Klant zullen slechts bindend zijn na akkoord van A&M.
6.3. Een Offerte vormt een ondeelbaar geheel en de prijs van de daarin opgenomen Diensten en Producten kan niet in aanmerking worden genomen voor een deelbestelling, tenzij de Offerte uitdrukkelijk anders vermeldt.
6.4. Alleen de vermeldingen en informatie opgenomen in een Overeenkomst (d.w.z. een geaccepteerde Offerte of Bestelling) binden A&M. Informatie in brochures, prijslijsten en prijzen op het NextGen Portal zijn niet bindend en kunnen door A&M zonder voorafgaande kennisgeving worden gewijzigd. A&M behoudt zich het recht voor om wijzigingen aan te brengen in de opbouw van het NextGen Portal of de inhoud daarvan in het kader van technische verbeteringen. Kennelijke zet-, schrijf-, druk-, reken- en/of typefouten op het NextGen Portal, in catalogi of prijslijsten van de Producten of Diensten binden A&M niet en kunnen niet door de Klant worden ingeroepen.
Behoudens andersluidend beding in de Offerte komt de Overeenkomst tot stand en vangt ze aan: hetzij (i) op het moment dat de door Klant ondertekende Offerte door A&M in ontvangst wordt genomen en door A&M mee wordt ondertekend, hetzij (ii) op het moment dat A&M op schriftelijk verzoek van de Klant de uitvoering van de Dienst(en) en/of de levering van de Producten aanvangt.
6.5. De offerteprijs geldt alleen voor de Producten
en Diensten zoals vermeld in de Offerte.
6.6. Tenzij anders schriftelijk overeengekomen tussen Partijen, wordt een Bestelling pas in behandeling genomen nadat de volledige betaling heeft plaatsgevonden. De Bestelling leidt pas tot een Overeenkomst indien een schriftelijke bevestiging door A&M is verzonden.
6.7. A&M behoudt zich het recht voor om aanvullende informatie aan de Klant te vragen, de door de Klant ingediende Bestelling op te schorten, te annuleren of te weigeren, met name in het geval dat de door de Klant verstrekte gegevens kennelijk onjuist of onvolledig blijken te zijn, wanneer er een geschil bestaat met betrekking tot een betaling van een eerdere Bestelling of een aanbetaling, of op grond van enige andere gegronde reden.
6.8. De Klant en haar Gebruikers dienen een correct e-mailadres, correcte facturatiegegevens en, indien van toepassing, een correct leveringsadres op te geven. Elke uitwisseling met A&M kan via dit e-mailadres plaatsvinden, tenzij anders overeengekomen.
6.9. Elke annulering of vermindering van een Bestelling door de Klant vormt een inbreuk op zijn contractuele verplichtingen.
6.10. In geval van een gedeeltelijke of volledige annulering van een Bestelling door de Klant, zal de Klant A&M moeten vergoeden voor alle reeds gemaakte kosten en prestaties ingevolge van de reeds uitgevoerde Diensten en geleverde Producten die nog niet gefactureerd zijn op het moment van de annulering. Elke gedeeltelijke of volledige annulering van een Bestelling door de Klant geeft daarnaast aanleiding tot de betaling door de Klant van een forfaitaire schadevergoeding van 30% van de prijs van de Bestelling, onverminderd het recht van A&M om haar (bijkomende) werkelijk geleden schade aan te tonen en te vorderen indien deze hoger zou liggen.
6.11. Een op maat van de Klant gemaakte of gepersonaliseerde klant-specifieke Bestelling kan in geen geval geannuleerd worden en zal bijgevolg de Klant het volledige bedrag van de Bestelling verschuldigd zijn aan A&M.
6.12. Een annulering van een Bestelling van een geleverd Product dat niet in haar originele verzegelde verpakking en originele staat aan A&M wordt geretourneerd is in geen geval mogelijk.
Artikel 7 –Producten
7.1. Het Aanbod op het NextGen Portal geldt steeds zolang de voorraad strekt en kan te allen tijde worden aangepast door A&M. A&M kan niet aansprakelijk gesteld worden voor het niet beschikbaar zijn van een Product.
7.2. Alle ten tentoongestelde Producten, foto's en afbeeldingen met eventuele beschrijvingen die A&M gebruikt of beschikbaar stelt zijn louter indicatief en komen in grote lijnen overeen met de aangeboden Producten en Diensten. A&M kan niet aansprakelijk worden gesteld indien een afbeelding of kenmerk (enigszins) afwijkt van de werkelijke Producten.
Artikel 8 – Prijs
8.1. Tenzij anders vermeld, zijn prijzen in euro en exclusief btw, administratie-, transport-, leverings- en installatiekosten. Alle wettelijke lasten en taksen gelieerd aan de aankoop en/of de levering van de Producten of Diensten vallen ten laste van de Klant.
8.2. De Offerten van A&M zijn gebaseerd op de prijzen van hardware, materialen, vergoedingen, commissies, lonen, bestelde hoeveelheden enz. die gelden op de dag dat de Offerte wordt opgemaakt.
8.3. A&M kan te allen tijde haar prijzen (op het NextGen Portal) aanpassen (zonder afbreuk te doen aan reeds geplaatste Bestellingen).
8.4. A&M houdt zich het recht voor om haar prijzen aan te passen indien er tussen de Overeenkomst en de datum van levering van de Producten een stijging van meer dan 10% van de exploitatiekosten plaatsvindt (zijnde productie- of leveringskosten, leverancierskosten, huurkosten, personeelskosten, inflatie, invoerrechten, taksen, transportkosten, grondstoffen- en materiaalprijzen, brandstofkosten, productiekosten en energieprijzen, …. ). De Klant wordt geacht de prijsaanpassing te aanvaarden, tenzij de Klant A&M binnen twee (2) weken na de kennisgeving laat weten hiertegen bezwaar te hebben. De Bestelling zal ingevolge een tijdig bezwaar automatisch worden geannuleerd. Geen van beide Partijen zal enige schadevergoeding aan de andere Partij betalen als gevolg van een dergelijke annulering.
8.5. Promoties op Producten of Diensten zijn alleen geldig onder de aangegeven voorwaarden en zolang ze worden weergegeven in het NextGen Portal.
8.6. Indien in de Offerte van A&M een prijslijst voor hardware, software of onderhoud is opgenomen, zijn deze prijzen niet gegarandeerd voor de gehele duur van de Overeenkomst, tenzij expliciet anders overeengekomen. De prijzen kunnen door de leveranciers van A&M worden bijgesteld, hetgeen door A&M aan de Klant kan worden doorgerekend in de factuur na kennisgeving aan de Klant.
8.7. Bij gebrek aan prijsaanpassing voor de levering van de Diensten of de Producten, kunnen de prijzen, kosten en tarieven minstens jaarlijks geïndexeerd worden op basis van onderstaande formule:
P1 = P0 * (0,2 + 0,8 * S1/S0)
P1 = nieuwe Prijs (van toepassing bij de jaarlijkse aanpassing)
P0 = Prijs van toepassing in het begin van de contractuele periode voorafgaand aan de inwerkingtreding van de prijsherziening (m.a.w. de Oorspronkelijke Prijs)
S0 = de in Paritair Comités PC218 en PC149.01 overeengekomen loonindex, vermeerderd met de sociale lasten die van toepassing zijn één (1) maand voorafgaand waarin de Overeenkomst gesloten werd in het geval van de eerste indexering, of (2) de laatste prijsherziening of (3) de laatste indexering.
S1 = de in Paritair Comités PC218 en PC149.01 overeengekomen loonindex, vermeerderd met de sociale lasten die van toepassing zijn één (1) maand voorafgaand aan de indexering op de jaarlijkse prijsherziening.
8.8. Alle bijkomende Diensten en/of Producten die niet in de Offerte werden omschreven, worden bijkomend aangerekend op basis van de prijzen en tarieven (vermenigvuldigd met de effectief gerealiseerde uren voor deze prestaties) en dit overeenkomstig de tarieven en prijzen die van kracht zijn op het ogenblik dat de bijkomende Diensten en/of Producten worden geleverd of geacht geleverd te zijn.
Artikel 9 – Facturatie en betalingsvoorwaarden
9.1. Betalingen moeten geschieden binnen de door A&M aangegeven betalingstermijn en in euro. A&M is te allen tijde gerechtigd – naar keuze van A&M - bij en/of per Bestelling of Levering te factureren.
9.2. . Tenzij anders bepaald, dienen facturen binnen dertig (30) kalenderdagen na factuurdatum te worden voldaan.
9.3. In geval van niet-betaling op de vervaldag van de factuur, zullen vanaf de vervaldag van rechtswege en zonder voorafgaande ingebrekestelling t.a.v. de Klant verwijlinteresten verschuldigd zijn gelijk aan tien (10) % per jaar of aan de rentevoet bepaald door de wet van 2 augustus 2002 betreffende de bestrijding van betalingsachterstand bij handelstransacties, indien deze hoger is dan tien (10) % per jaar. Bovendien is het onbetaald saldo onderworpen aan een forfaitaire schadevergoeding van tien (10) % op het openstaand bedrag.
9.4. A&M behoudt zich het recht voor om vóór de Levering de betaling van een voorschot te eisen en de uitvoering van zijn verplichtingen op te schorten zolang dit voorschot onbetaald blijft.
9.5. Het uitblijven van een betaling op de vervaldag van een factuur brengt het verval mee van enig betalingsuitstel dat voor andere leveringen van Producten of Diensten zou zijn toegestaan en maakt alle niet-vervallen facturen onmiddellijk opeisbaar.
9.6. A&M behoudt zich het recht voor om in geval van niet-betaling op de vervaldag van enig door de Klant verschuldigd bedrag, zonder rechterlijke tussenkomst of voorafgaande ingebrekestelling, de uitvoering van enige Bestelling en/of Levering, ongeacht de aard en het niveau van uitvoering, op te schorten totdat de volledige betaling heeft plaatsgevonden en onverminderd haar recht om de Overeenkomst op grond van artikel 17.6 van de AV lastens de Klant te ontbinden.
Artikel 10 – Leveringsmodaliteiten
10.1. De in de Overeenkomst gespecificeerde Producten dienen aan de Klant ter beschikking te worden gesteld op de in de Overeenkomst vermelde locatie. Bij gebrek aan specifiek vermelde locatie in de Overeenkomst, wordt de levering geacht plaats te vinden op de zetel van A&M.
10.2. Tenzij anders overeengekomen, is de installatie van Producten de verantwoordelijkheid van Klant.
10.3. Het tijdstip van levering wordt slechts bij benadering opgegeven en bindt A&M niet. In geen geval kan een vertraging de Klant het recht geven om de Overeenkomst te ontbinden of niet na te komen, een levering te weigeren, een schadevergoeding of dergelijke te vorderen, of enige andere aan A&M verschuldigde factuur te verrekenen. 10.4. De leveringstermijn wordt verlengd met de duur van de vertraging die A&M oploopt als gevolg van het niet nakomen door de Klant van enige verplichting voortvloeiende uit de Overeenkomst, dan wel het niet leveren van enige bijdrage die van de Klant wordt verwacht bij de uitvoering van de Overeenkomst.
10.5. De leveringstermijn is o.a. afhankelijk van de tijdige levering van de Producten door de leveranciers van A&M. In geval van een vertraging door een niet of laattijdige levering van Producten door de leveranciers van A&M aan A&M, wordt de leveringstermijn eveneens verlengd.
10.6. Wijzigingen aan de Bestelling op verzoek van de Klant hebben automatisch tot gevolg dat de initieel vooropgestelde leveringstermijn vervalt.
10.7. A&M kan niet aansprakelijk zijn voor niet conforme zendingen veroorzaakt door de Klant waaronder zendingen waar het adres van bestemming onvolledig of foutief is ingevolge onvolledige en/of foutieve informatie ontvangen van de Klant.
Artikel 11 – Eigendomsvoorbehoud en risico-overdracht
11.1. De Klant wordt eigenaar van de door A&M geleverde Producten op het ogenblik dat hij aan alle betalingsverplichtingen ten aanzien van A&M heeft voldaan, met inbegrip van deze voortvloeiende uit alle andere overeenkomsten met A&M. Alle door A&M geleverde Producten, zelfs als ze geïncorporeerd zijn, blijven eigendom van A&M tot de volledige betaling van de prijs, i.e. de hoofdsom vermeerderd met de eventuele interesten, kosten en belastingen.
11.2. Het in artikel 11.1 bepaalde doet geen afbreuk aan de risico-overdracht. Vanaf de levering van de Producten of Diensten draagt de Klant alle risico’s ingevolge o.a. overmacht, beschadiging, verlies en vernietiging. Het risico op verlies, tenietgaan of schade van Producten die aan A&M werden toevertrouwd, blijft te allen tijde voor rekening van de Klant.
11.3. Artikel 11 is van toepassing bij iedere vorm van samenloop; zoals in geval van staking van de activiteiten van de Klant, betalingsachterstand, faillissement of enige andere gelijkaardige procedure.
11.4. A&M houdt zich in voorkomend geval het recht voor om de geleverde of geïnstalleerde en nog niet betaalde Producten zonder voorafgaande kennisgeving terug te vorderen van de Klant, of van diegene in handen van wie deze Producten zich dan ook mogen bevinden. A&M kan niet aansprakelijk worden gesteld voor eventuele schade in verband
met het terugnemen/terugvorderen van Producten die eigendom zijn van A&M.
11.5. Zolang de volledige betaling niet heeft plaatsgevonden, is de Klant niet gerechtigd om de geleverde Producten als betaalmiddel aan te wenden, te gebruiken, te verkopen, te verpanden, of te bezwaren met enig ander zekerheidsrecht, dit op straffe van een bijkomende forfaitaire schadevergoeding die gelijk is aan de helft van de prijs van de geleverde Producten, onverminderd het recht van A&M om de door haar werkelijk geleden schade te vorderen.
11.6. Indien de Klant enige vorm van financiering aangaat om de prijs van de Producten te betalen, dan geldt dit louter ter informatieve titel voor A&M en impliceert dit onder geen enkel beding enige opschortende voorwaarde waaronder de Overeenkomst zou zijn afgesloten.
11.7. De Klant verbindt zich ertoe om A&M onmiddellijk te verwittigen van elk beslag dat door een derde op de geleverde doch niet betaalde Producten zou zijn gelegd.
11.8. Indien de Klant in weerwil van dit eigendomsvoorbehoud toch tot vervreemding aan een derde overgaat, dan gaan in toepassing van artikel 5.179 B.W. alle schuldvorderingen voortvloeiende uit deze verkoop van rechtswege en zonder ingebrekestelling over op A&M als titularis van het eigendomsvoorbehoud, dit tot zekerheid van algehele betaling door de Klant.
11.9. De Klant verbindt zich ertoe zolang de prijs niet volledig is betaald, de door hem niet verbruikte Producten in herkenbare en goede staat te behouden, eveneens op straffe van schadevergoeding zoals bepaald in artikel 11.5. De Klant is verplicht mee te werken bij alle maatregelen die A&M kan nemen ter bescherming van haar Producten en/of rechten.
11.10. De Klant verbindt er zich toe om A&M in te lichten indien de geleverde Producten worden opgeslagen in een pand dat niet haar eigendom is en zal op eerste verzoek van A&M de identiteit van de eigenaar van het pand meedelen en deze laatste aangetekend aanschrijven met het oog op de kennisgeving dat de onderliggende geleverde Producten niet zijn eigendom zijn.
11.11. In geval van gehele of gedeeltelijke niet-betaling beschikt A&M ten titel van zekerheid van rechtswege over een retentierecht op de door de Klant ter beschikking van A&M gestelde producten die zich nog in het bezit van A&M bevinden.
Artikel 12 - Intellectuele eigendom – Licentie(s) voor softwarepakketten
De Klant erkent uitdrukkelijk dat alle intellectuele eigendomsrechten op informatie, mededelingen of andere uitingen met betrekking tot de Producten, Diensten en/of het NextGen Portal berusten bij A&M, haar toeleveranciers of andere rechthebbenden. A&M behoudt zich het recht voor de tijdens de uitvoering van de Overeenkomst ontwikkelde lessen en vaardigheden te gebruiken. Indien de Klant licentiehouder wordt van een softwarepakket, verkrijgt de Klant slechts een niet-overdraagbaar en niet-exclusief recht om de software voor eigen gebruik aan te wenden, volgens de licentievoorwaarden van de uitgever die beschikbaar zijn op de website van de uitgever of op verzoek door A&M worden verstrekt. Door aanvaarding van de Offerte erkent de Klant kennis te hebben genomen van alle licentievoorwaarden van de uitgever en deze te hebben aanvaard. Onverminderd de auteursrechten die de software en/of de documentatie ervan kunnen beschermen, verbindt de Klant zich ertoe om (i) zelf, of via derden, op geen enkele wijze en in geen enkele vorm de software geheel of gedeeltelijk te reproduceren, buiten een enkele reservekopie voor operationele veiligheid en/of documentatie, (ii) de software en/of de documentatie in een andere taal te vertalen of te transcriberen of aan te passen.
Artikel 13 - Verplichtingen van de Partijen
A&M zal de Overeenkomst met de grootst mogelijke zorg uitvoeren. De Klant verbindt zich ertoe volledig en te goeder trouw mee te werken om het doel van de Overeenkomst te bereiken. De Klant zal zich naar redelijkheid inspannen om te voldoen aan iedere instructie en/of verzoek van A&M teneinde A&M in staat te stellen aan haar verplichtingen uit hoofde van deze Overeenkomst te voldoen. De Klant verstrekt alle informatie die beschikbaar is voor de Klant en die A&M kan opvragen om te voldoen aan haar verplichtingen uit hoofde van deze Overeenkomst. Bovendien verbindt de Klant zich ertoe (i) A&M de middelen ter beschikking te stellen die nodig zijn voor de uitvoering van deze Overeenkomst, (ii) de contracten die hij met derden heeft gesloten uit te voeren met betrekking tot de omvang van de Diensten, zodat A&M de Diensten kan leveren, (iii) de aanbevelingen die A&M hem doet te bestuderen, te integreren en indien nodig door te geven aan zijn derde leveranciers, (iv) de noodzakelijke toegang te verlenen aan het personeel van A&M dat de Diensten moet uitvoeren op een van de vestigingen van de Klant tijdens de contractueel overeengekomen werkuren, (v) de noodzakelijke maatregelen te nemen om haar personeel te informeren over de werking van deze Overeenkomst en over de te volgen procedures.
Artikel 14 – Garantie – Herstelling of vervanging - Terugzending van Producten
14.1. Aangezien A&M als tussenpersoon optreedt, is de garantie met betrekking tot Producten beperkt tot de garantie die door de fabrikanten van onderliggende Producten wordt gegeven, zonder aanvullende garantie van A&M, tenzij dwingend toepasselijk recht anders zou bepalen. A&M wijst de Klant erop dat de garanties op softwareondersteuning, onderhoud en andere aan de software en/of hardware gelieerde garanties zoals aangeboden door de fabrikanten of serviceleveranciers van de onderliggende hardware
of software uitgesloten zijn van het toepassingsgebied van deze AV. De Klant dient hiervoor de algemene voorwaarden van deze fabrikanten of serviceleveranciers te raadplegen.
14.2. Op de montagediensten van de Car Services van A&M geldt een garantietermijn van 12 maanden na levering van de montagediensten.
14.3. Op de herstellingen van hardware uitgevoerd door A&M geldt een garantietermijn van drie (3) maanden in het geval hetzelfde defect – ondanks een eerdere herstelling – zich opnieuw voordoet.
14.4. A&M garandeert de Klant niet de afwezigheid van storingen in software van een derde die door A&M aan de Klant ter beschikking is gesteld of door A&M aan de Klant is verkocht, noch verbindt zij zich tot prestatiedoelstellingen voor de software in termen van responstijd en kwaliteit van de software. Alle software is onderworpen aan de gebruiksvoorwaarden van de toepasselijke licentieovereenkomst, waarvan de voorwaarden door de derde softwareleverancier worden bepaald. Het is de verantwoordelijkheid van de Klant zich ervan te vergewissen dat de toepasselijke licentie geldig en geschikt is voor zijn gebruik van de betreffende software. A&M geeft ter zake geen garantie en aanvaardt geen aansprakelijkheid, tenzij dwingende toepasselijke wetgeving anders zou bepalen.
14.5. De door A&M verleende garantie is niet van toepassing op gebreken of schade die het gevolg zijn van:
(i) een koppeling aan een softwareproduct of aan producten van derden of producten die door de Klant zijn geleverd;
(ii) een storing (defect, fout, incompatibiliteit) in een softwareproduct;
(iii) het niet voldoen aan milieuspecificaties of stroomvoorziening;
(iv) een glasbreuk;
(v) slijtage (inclusief abnormale of overdreven slijtage);
(vi) een ongeval of opzet;
(vii) waterschade, blikseminslag of natuurrampen;
(viii) een installatie van de Producten niet conform de voorgeschreven normen van de fabrikant (tenzij de installatie is gebeurd door A&M);
(ix) omstandigheden die ontstaan nadat het risico is overgaan op de Klant, zoals een gebrekkig onderhoud, gebrekkige zorg, gebrekkige reparatie door de Klant, wijzigingen/herstellingen die zonder schriftelijke toestemming van A&M zijn uitgevoerd, een verkeerd gebruik van de Producten strijdig met de voorschriften van de fabrikant;
(x) stoten, vallen of oxidatie;
(xi) gebreken die voortvloeien uit de door de Klant geleverde materialen of een door de Klant bedongen of gespecifieerd ontwerp; of
(xii) elke andere uitsluiting in de voorwaarden van de fabrikant.
14.6. Producten kunnen niet zonder schriftelijke toestemming van A&M worden teruggestuurd, waarbij de transport- en herbevoorradingskosten voor rekening van de Klant zijn, tenzij dwingende toepasselijke regelgeving anders bepaalt. 14.7. Een aanvraag tot herstelling van Producten verloopt via het A&M Repair Center:
https://anm.be/repair of via het NextGen Portal (in het bijzonder voor herstelling van elektronische bedrijfsapparatuur zoals smartphones, laptops, computers, edm.) of via carservices@anm.be (in het bijzonder voor de Car Services).
14.8. De Klant en/of de Gebruiker zijn verantwoordelijk om de vermeend defecte Producten voor verzending en herstelling klaar te maken en dit overeenkomstig de instructies van A&M bij de aanvraag tot herstelling. A&M kan niet aansprakelijk worden geacht voor het geheel of gedeeltelijk tenietgaan van het Product of de bijkomende schade die ontstaat tijdens de verzending ingevolge een gebrekkige verpakking en/of het niet naleven van de instructies van A&M tijdens de aanvraag tot herstelling.
14.9. In het geval het defect buiten garantie(termijn) valt, maakt A&M een bestek op met vermelding van de kosten voor de herstelling of het wisselstuk. Na goedkeuring van het bestek door de Klant, zal het defecte Product worden hersteld en/of vervangen overeenkomstig het bestek en zullen de herstellings- en/of vervangingskosten gefactureerd worden aan de Klant. Bestekken zijn steeds te beantwoorden binnen de dertig (30) kalenderdagen na bestekdatum. Indien het bestek niet beantwoord wordt binnen deze termijn, zal A&M het niet herstelde Product mogen vernietigen zonder verdere gevolgen. Indien het Product onhersteld retour komt, zijn de kosten voor het transport en het onderzoek steeds ten laste van de Klant.
14.10. Hersteltermijnen zijn eveneens indicatief.
14.11. Bij de herstelling van de Producten worden de gegevens die daarin werden opgeslagen permanent gewist. Enkel en alleen de Klant en/of de Gebruiker zijn verantwoordelijk en aansprakelijk voor de bewaring van voormelde gegevens of het herinstalleren ervan, met uitsluiting van iedere aansprakelijkheid van A&M in dat verband.
14.12. In het geval dat het defecte Product is voorzien van een geheugenkaart en/of simkaart dient de Gebruiker en/of de Klant deze kaarten te verwijderen en zelf te bewaren op het ogenblik van afgifte van het Product. A&M is niet aansprakelijk voor het verlies of de reproductie van de gegevens, opgeslagen in of door dergelijke kaarten en/of elektronische apparaten.
Artikel 15 - Klachten
15.1. Klachten betreffende facturatie moeten binnen acht (8) kalenderdagen na ontvangst van de factuur gemotiveerd en per aangetekende zending worden verstuurd. Bij gebrek waaraan, de facturatie geacht wordt aanvaard te zijn. In geen geval kan een klacht een vertraging of opschorting van betaling rechtvaardigen.
15.2. Klachten betreffende niet-levering moeten binnen de vijf (5) werkdagen na de verzending van de Producten gemotiveerd worden gemeld via
https://anm.be/repair of via het NextGen Portal, bij gebrek waaraan de levering van de Producten aanvaard en conform wordt geacht.
15.3. Klachten betreffende zichtbare gebreken bij de levering van de Producten of Diensten moeten binnen twee (2) werkdagen na levering van de Producten of Diensten gemotiveerd gemeld worden via https://anm.be/repair of via het NextGen Portal, bij gebrek waaraan de levering van de Producten of Diensten aanvaard en conform wordt geacht.
15.4. Klachten omtrent verborgen gebreken aan de Producten of met betrekking tot de door A&M geleverde Diensten, moeten binnen de vijf (5) kalenderdagen na de ontdekking ervan gemotiveerd en per aangetekend schrijven ter kennis worden gebracht aan A&M en dit maximum binnen een jaar na de levering van de Producten of de Diensten.
15.5. In geval van een geschil tussen de Partijen, ongeacht de oorzaak van het geschil, kan er geen compensatie plaatsvinden tussen de door de Klant gevorderde schadevergoeding en de onbetwiste facturen.
15.6. Indien de klacht gegrond wordt bevonden, is de aansprakelijkheid van A&M naar keuze van A&M beperkt tot herstel of vervanging van de geleverde Producten of Diensten en dit overeenkomstig artikelen 14 en 16 van deze AV.
Artikel 16 - Aansprakelijkheid - Verzekering
16.1. A&M zal commercieel redelijke inspanningen verrichten om de continuïteit van de Diensten en de levering van de Producten te handhaven, maar is niet aansprakelijk voor enige opschorting, onderbreking, tijdelijke onbeschikbaarheid of fout die zich voordoet in de Diensten of de levering van de Producten om welke reden dan ook.
16.2. De aansprakelijkheid van A&M kan alleen worden ingeroepen in geval van een ernstige of opzettelijke fout.
16.3. A&M is in geen geval aansprakelijk voor indirecte schade of gevolgschade, verlies van (zakelijke) kansen, verlies van besparingen, verlies van of schade aan goodwill, imagoverlies, winstderving, omzetverlies, gegevensverlies, (direct of indirect) geleden door de Klant of derden.
16.4. Overeenkomstig artikelen 14.11 en 14.12 kan A&M in geen geval aansprakelijk zijn voor het verloren gaan van data & klantgegevens.
16.5. A&M is geenszins aansprakelijk voor het verlies van goederen van de Klant die tijdens een installatie en/of een herstelling aan een voertuig in het voertuig zouden zijn achtergebleven.
16.6. In ieder geval is de totale aansprakelijkheid van A&M met betrekking tot alle vorderingen die in verband met de Overeenkomst ontstaan, beperkt tot het jaarbedrag excl. btw van de Overeenkomst en zal dit niet meer bedragen dan vijfhonderdduizend (500.000) euro. Eventuele schadevergoedingen of boetes die A&M aan de Klant betaalt op grond van de AV zijn aftrekbaar van de in dit artikel bepaalde aansprakelijkheidslimiet.
16.7. Niets in deze AV of een Overeenkomst sluit de aansprakelijkheid van A&M uit voor (a) overlijden of persoonlijk letsel veroorzaakt door nalatigheid van A&M; (b) fraude of frauduleuze verkeerde voorstelling van zaken; of (c) enige andere aansprakelijkheid die volgens het toepasselijk recht niet kan worden uitgesloten. 16.8. A&M verklaart in het bezit te zijn van een aansprakelijkheidsverzekering en verplicht zich op schriftelijk verzoek van de Klant een verzekeringsbewijs bij te brengen.
16.9. Met betrekking tot het gebruik en de toepassing van licenties is uitsluitend de Klant verantwoordelijk voor de naleving van de licentievoorwaarden en in het bijzonder voor het aantal gebruikers. A&M draagt ter zake geen enkele verantwoordelijkheid.
16.10. A&M is niet aansprakelijk voor de niet- nakoming van haar verplichtingen, noch gehouden tot betaling van enige schadevergoedingen, voor zover deze het gevolg zijn van:
(i) enige inbreuk, onrechtmatige daad, onrechtmatig verzuim of niet-nakoming door de Klant, zijn functionarissen, vertegenwoordigers, werknemers, leveranciers, onderaannemers of contractanten van de verplichtingen van de Klant;
(ii) de correctie of wijziging van de Diensten of de Producten door een andere persoon dan A&M;
(iii) storingen of uitvallen van hardware, software of diensten geleverd door de Klant of een derde waarover A&M geen controle heeft;
(iv) het gebruik van de Diensten of de Producten door de Klant op een wijze die niet in overeenstemming is met de instructies of specificaties die uitdrukkelijk door A&M zijn aangegeven of met het normale gebruik dat redelijkerwijs van hem kan worden verwacht, of het gebruik van de Diensten of de Producten in combinatie met hardware of software die niet wordt aanbevolen, geleverd of goedgekeurd door A&M;
(v) elk verstorend element dat niet kan worden toegeschreven aan A&M (zoals, maar niet beperkt tot, aanvallen, virussen, verwerkingsfouten, manipulaties van welke aard dan ook op de ter beschikking gestelde infrastructuren,...) en die afkomstig zijn ofwel van het interne netwerk van de Klant dat niet onder de verantwoordelijkheid van A&M valt en dat een impact heeft op de Diensten en de Producten, ofwel van een netwerk dat niet onder de verantwoordelijkheid van A&M valt (typisch het internet); en (vi) overmacht.
16.11. Voor zover maximaal toegestaan door de toepasselijke wetgeving, is de buitencontractuele aansprakelijkheid van A&M, haar bestuurders en werknemers voor schade, van welke aard ook, uitgesloten.
16.12. Indien de Klant gebruik maakt van SSO om toegang te verkrijgen tot de Diensten of het NextGen Portal, erkent de Klant dat de authenticatie en het toegangsbeheer in dat geval volledig onder zijn eigen verantwoordelijkheid valt. A&M is niet aansprakelijk voor enige schade, verlies of beveiligingsincidenten die voortvloeien uit het
gebruik van SSO, met inbegrip van maar niet beperkt tot onbevoegde toegang, datalekken of misbruik van accounts.
Artikel 17 – Duur - Beëindiging
17.1. Tenzij anders overeengekomen wordt de Overeenkomst aangegaan voor de duur zoals bepaald in de Overeenkomst.
17.2. In geval van een bepaalde duur vermeld in de Overeenkomst, wordt de oorspronkelijke duur met opeenvolgende periodes van één (1) jaar verlengd. Als één van de Partijen de Overeenkomst niet wenst te verlengen, dient ze de andere Partij daarvan uiterlijk drie (3) maanden voor het einde van de oorspronkelijke duur of de lopende verlenging schriftelijk in kennis te stellen.
17.3. Ingeval van een onbepaalde duur vermeld in de Overeenkomst, kan elk van de Partijen de Overeenkomst opzeggen mits naleving van een opzeggingstermijn van drie (3) maanden. De opzeggingstermijn gaat in op de eerste dag van de maand volgend op de maand waarin de opzegging per Kennisgeving werd gegeven.
17.4. Indien een dergelijke opzeg plaatsvindt, zullen de Partijen (onverminderd het hierna bepaalde) hun verbintenissen onder deze Overeenkomst verder naleven tijdens de opzegperiode.
17.5. In de mate dat een Partij een te korte opzeggingstermijn in acht zou nemen, zal de Partij die opzegt een vervangende opzegvergoeding betalen aan de andere Partij die overeenkomt met de vergoeding pro rata de resterende periode van de opzeggingstermijn, die berekend zal worden op basis van de Diensten en Producten die door A&M werden gefactureerd in de laatste twaalf (12) maanden of indien deze Overeenkomst gedurende de eerste twaalf (12) maanden wordt beëindigd, op basis van de gefactureerde Producten en Diensten voorafgaand aan de opzegging.
17.6. A&M en de Klant zijn gerechtigd de Overeenkomst te allen tijde, zonder rechterlijke tussenkomst, met onmiddellijke ingang en zonder dat dit aanleiding geeft tot enige (opzeggings)vergoeding te beëindigen in geval van (i) uitzonderlijke omstandigheden, die elke verdere professionele samenwerking tussen A&M en de Klant definitief en onmiddellijk onmogelijk maken; of
(ii) ernstige tekortkoming aan contractuele verplichtingen.
A&M en de Klant komen overeen dat onder meer de volgende omstandigheden vallen onder artikel 17.6:
- indien de Klant een achterstand heeft in betalingen;
- in geval van gerechtelijke reorganisatie, staking van betaling, faillissement en/of kennelijk onvermogen en/of een met een vereffenings- of gelijkaardige procedure van één van de Partijen;
- ontbinding van één van de Partijen;
- wanneer het vertrouwen van A&M in de kredietwaardigheid van de Klant wordt geschokt door daden van gerechtelijke uitvoering te zijnen laste en/of aanwijsbare andere gebeurtenissen die het vertrouwen in de goede uitvoering van de verplichtingen van de Klant in vraag stellen en/of onmogelijk maken; - overmacht, dewelke aanhoudt voor een ononderbroken periode van meer dan drie (3) maanden volgende op het moment waarop de Partij, die geconfronteerd wordt met overmacht, de andere Partij hiervan schriftelijk in kennis stelt.
- diefstal, bedrog, grove of opzettelijke fout of fraude of verduistering vanwege één van de Partijen;
- elke volgehouden of herhaalde ernstige nalatigheid in de nakoming van de uit deze Overeenkomst voortvloeiende verplichtingen waaraan niet verholpen is binnen een termijn van vijftien (15) kalenderdagen na een ingebrekestelling of schriftelijke aanmaning.
17.7. Wanneer de Klant op onregelmatige wijze of vroegtijdig een einde stelt aan de Overeenkomst of in geval van een ernstige tekortkoming in hoofde van de Klant, dan is de Klant gehouden A&M te vergoeden voor alle reeds gemaakte kosten, uitgevoerde Diensten en geleverde Producten. Het voorgaande kan vermeerderd worden met administratiekosten, redelijke advocatenhonoraria, gerechtskosten, kosten gelieerd aan de ontbinding van een overeenkomst met derden en een schadevergoeding voor de door A&M geleden schade met inbegrip van de gederfde winst, die forfaitair begroot wordt op 30% van het totaalbedrag van de onderliggende Overeenkomst, en dit onverminderd haar recht om haar (bijkomende) werkelijk geleden schade aan te tonen en te vorderen indien deze hoger zou liggen. Een betaald voorschot komt in geval van verbreking door de Klant toe aan A&M, doch het voorschot zal verrekend worden met het bovenstaande.
Artikel 18 – Persoonsgegevens en data
18.1. Partijen verwerken de persoonsgegevens die zij ontvangen naar aanleiding van de uitvoering van de Overeenkomst. Elke Partij garandeert de andere Partij de naleving van de toepasselijke wettelijke en regelgevende verplichtingen met betrekking tot de bescherming van persoonsgegevens, zoals de Algemene Verordening Gegevensbescherming (EU) 2016/679 van het Europees Parlement en de Raad van 27 april 2016. Alle gegevens worden behandeld conform de privacyverklaring van A&M, beschikbaar op https://www.anm.be/privacyverklaring.
18.2. Behoudens in geval van dwingende regelgeving en aangezien A&M optreedt als tussenpersoon tussen fabrikant en de Klant - verkoper van o.a. hardwareproducten en daaraan gelieerde softwareproducten of andere diensten die gegevens (kunnen) genereren, is A&M niet verantwoordelijk voor de ontwikkeling, werking, software, beveiliging, dataverwerking, data uitwisseling of interoperabiliteit die verbonden is aan het gebruik van de Producten. A&M is evenmin verwerkingsverantwoordelijke voor de door deze producten gegenereerde data, tenzij uitdrukkelijk en schriftelijk anders overeengekomen in een andere overeenkomst.
Ingevolge de EU Data Act (Verordening (EU) 2023/2854) en andere toepasselijke regelgeving stelt A&M de aan A&M door de fabrikant aangeleverde (precontractuele) informatie betreffende het datagebruik van deze producten ter beschikking van de Klant via een hyperlink op haar website: https://www.anm.be/dataact , een link die tevens wordt gevoegd in de offerte van A&M. Deze informatie omvat onder meer:
(i) de categorieën data die door de Producten worden gegenereerd;
(ii) de wijze waarop en door wie deze data worden verzameld, verwerkt en gedeeld;
(iii) de doeleinden van dataverwerking;
(iv) de identiteits- en toegangsrechten van betrokken partijen;
(v) de voorwaarden inzake data-portabiliteit, bewaring en interoperabiliteit.
De Klant erkent en aanvaardt dat deze (precontractuele) informatie geldig en rechtsgeldig ter beschikking wordt gesteld via de hyperlink op de website: https://www.anm.be/dataact en dat de kennisneming hiervan als voldoende wordt beschouwd. De Klant erkent dat deze informatie, samen met eventuele latere updates van de fabrikant, geldig verstrekt zijn van zodra zij beschikbaar is via voormelde websitepagina.
De inhoud van de (precontractuele) informatie wordt uitsluitend opgesteld en aangeleverd door de fabrikant. A&M draagt geen inhoudelijke verantwoordelijkheid voor de juistheid, volledigheid, wettelijkheid, conformiteit of actualiteit van deze informatie. Eventuele aanspraken met betrekking tot de inhoud, datawerking of datagerelateerde risico’s dienen rechtstreeks te worden gericht aan de fabrikant.
De Klant erkent dat gebruik van de Producten impliceert dat hij/zij deze informatie en de voorwaarden verbonden aan het datagebruik aanvaardt.
A&M behoudt zich het recht voor om, zonder voorafgaande individuele kennisgeving, de website of de beschikbare documentatie te actualiseren indien de fabrikant nieuwe of gewijzigde informatie verstrekt. De Klant wordt geacht regelmatig kennis te nemen van deze updates. A&M is niet aansprakelijk voor wijzigingen die uitsluitend voortkomen uit wijzigingen die de fabrikant aanlevert.
A&M kan niet aansprakelijk worden gesteld voor enige schade, dataverlies, datalekken, beveiligingsincidenten, gebruiksbeperkingen of conformiteitsproblemen voortvloeiend uit de Producten, de software of de dataverwerking door de fabrikant of derde dienstverleners. De aansprakelijkheid van A&M blijft in alle gevallen beperkt tot haar eigen prestaties als tussenpersoon en dit zoals omschreven in artikel 16 van deze AV.
Artikel 19 - Onafhankelijke aannemer - Personeel
Voor de doeleinden van de Overeenkomst handelen de Partijen als onafhankelijke contractanten en hebben zij geen enkel recht, bevoegdheid of autoriteit om enige verplichting, uitdrukkelijk of stilzwijgend, in naam van de andere Partij te creëren en hebben zij geen enkele bevoegdheid om de andere Partij als agent te vertegenwoordigen, behalve in geval van een specifieke machtiging daartoe. De Diensten vormen geen partnerschap of joint venture tussen de Partijen. Partijen verzorgen elk hun eigen administratief, boekhoudkundig, fiscaal en sociaal beheer alsmede het toezicht op en de begeleiding van hun eigen werknemers. De werknemers van A&M die worden ingezet voor de uitvoering van de Diensten blijven onder het gezag van A&M.
Artikel 20 - Niet-afwerving van personeel
De Klant zal niet, direct of indirect, enig werkvoorstel doen aan een persoon die in dienst is of contractueel is aangesteld bij A&M voor de uitvoering van de Diensten of de levering van de Producten, om deze in dienst te nemen, onder welke status dan ook, in België tenzij de schriftelijke toestemming is verkregen van A&M. Deze verplichting is ook geldig indien het verzoek door deze persoon wordt gedaan. Deze verplichting geldt gedurende de looptijd van de Overeenkomst en een periode van twaalf (12) maanden na beëindiging daarvan, ongeacht de oorzaak daarvan. Indien de Klant deze verplichting niet nakomt, zal hij A&M onmiddellijk schadeloos stellen door aan A&M een vergoeding te betalen die gelijk is aan twaalf (12) maanden brutoloon (of andere bezoldiging) van de betrokken persoon, op basis van zijn laatste maand brutoloon (of bezoldiging). In het geval dat een bepaling van deze clausule onwettig of onuitvoerbaar wordt geacht, heeft een bevoegde rechtbank de bevoegdheid om deze te beperken of te herformuleren om de reikwijdte ervan te beperken tot wat wettelijk toepasbaar is, met zoveel mogelijk inachtneming van de oorspronkelijke bedoeling van de Partijen.
Artikel 21 - Overmacht – hardship
21.1 A&M is niet aansprakelijk voor verlies of schade ten gevolge van een vertraging of het niet melden van een vertraging, in de uitvoering van haarverplichtingen uit hoofde van de Overeenkomst, onder welke omstandigheden dan ook, en er kan bijgevolg geen schadevergoeding van haar worden geëist, wanneer dit te wijten is aan overmacht, zoals gedefinieerd in Artikel 5.226 van het Burgerlijk Wetboek, met inbegrip van maar niet beperkt tot natuurrampen, pandemieën, epidemieën, de onbeschikbaarheid van energiebronnen, oproer, oorlog, terroristische acties, sabotage, brand, stakingen, blokkades van telecommunicatie- en energieleveranties, arbeidsmoeilijkheden, vertragingen in het vervoer, vertragingen in de levering of het in gebreke blijven van leveranciers van A&M, aanvallen, inbraak, virussen en computerhacking, vernietiging van Producten, wettelijke of reglementaire eisen die de vrijheid van handelen van A&M beperken, verwijdering of verbod, tijdelijk of permanent, om welke reden dan ook, van de toegang tot het internet of telecommunicatiemiddelen, buiten de controle van de Partijen om. In geval van vertraging als gevolg van een dergelijke oorzaak, wordt de uitvoeringstermijn verlengd met een periode die gelijk is aan de duur van de vertraging en heeft de Klant niet het recht om de Levering te weigeren of anderszins te worden ontheven van verplichtingen als gevolg van de vertraging. Indien, als gevolg van een dergelijke oorzaak, een geplande uitvoering wordt vertraagd voor een periode van meer dan drie (3) maanden, heeft elke Partij het recht om de Overeenkomst te beëindigen, tenzij de Partijen overeenkomen om de Overeenkomst te wijzigen aan de omstandigheden van het geval.
21.2. Indien een gebeurtenis die redelijkerwijs niet kon worden voorspeld, zich voordoet na het sluiten van de Overeenkomst, niet te wijten is aan nalatigheid van een van de Partijen, en het door de Partijen opgestelde contractuele evenwicht substantieel wijzigt, zullen de Partijen te goeder trouw en binnen een redelijke termijn onderhandelen om tot een eerlijke verdeling van de door deze gebeurtenis veroorzaakte kosten te komen. Bij gebrek aan overeenstemming binnen een redelijke termijn kan elke Partij de contractuele relatie tussen hen beëindigen zonder enige vorm van compensatie of schadeloosstelling.
Artikel 22 – Overdracht Onderaanneming
A&M behoudt zich het recht voor om de Overeenkomst geheel of gedeeltelijk uit te besteden aan een derde van zijn keuze.
Artikel 23 – Varia
23.1. Geen enkele wijziging of aanpassing van deze AV of een Overeenkomst zal van kracht of bindend zijn, tenzij deze schriftelijk is vastgelegd en ondertekend door de Klant en A&M.
23.2. Geen enkele niet-uitoefening of vertraging door een Partij bij de uitoefening van enig recht of rechtsmiddel voorzien onder deze AV, onder een Overeenkomst of bij wet, zal een afstandsverklaring van dat of enig ander recht of rechtsmiddel inhouden, noch zal dit de verdere uitoefening van dat of enig ander recht of rechtsmiddel verhinderen of beperken. Geen enkele of gedeeltelijke uitoefening van een dergelijk recht of rechtsmiddel zal de verdere uitoefening van dat of een ander recht of rechtsmiddel verhinderen of beperken.
23.3. Indien één of meerdere bepalingen van de Overeenkomst geheel of gedeeltelijk nietig of niet-afdwingbaar zouden zijn, zal deze nietigheid of niet-afdwingbaarheid de geldigheid of afdwingbaarheid niet aantasten van de overige bepalingen. De Partijen komen overeen dat elke nietige of onafdwingbare bepaling van rechtswege vervangen wordt door een gelijkaardige bepaling die binnen de ruimst mogelijke grenzen van hetgeen wettelijk is toegelaten, uitwerking zal hebben of door de rechter binnen deze grenzen mag worden gematigd.
23.4. De Overeenkomst (met inbegrip van de AV) vormt de volledige overeenkomst tussen A&M en de Klant met betrekking tot de Diensten en/of Producten en vervangt alle eerdere verklaringen, overeenkomsten en andere communicatie tussen Partijen tot dat voorwerp.
23.5 Alle kennisgevingen die op grond van een Overeenkomst worden gedaan, moeten schriftelijk worden gedaan en kunnen persoonlijk, per aangetekende zending of per e-mail worden afgeleverd. De kennisgevingen worden geacht te zijn betekend in geval van persoonlijke afgifte op datum van de aflevering, in geval van aangetekende zending, drie (3) kalenderdagen na de verzending en indien per e-mail op de dag van de verzending of, indien verzonden na 17 u. (lokale tijd van de verzender) de eerst volgende werkdag na de verzending.
Artikel 24 – Geschillen en bevoegdheid
Alle Overeenkomsten inclusief AV en alle geschillen die daaruit voortvloeien of daarmee verband houden, worden beheerst door en geïnterpreteerd volgens het Belgisch recht.
Elke Partij stemt er onherroepelijk mee in dat de rechtbanken van het gerechtelijk arrondissement Antwerpen (afdeling Mechelen) exclusief bevoegd zijn om geschillen als gevolg van of in verband met de Overeenkomst, het voorwerp of de totstandkoming ervan te beslechten.